Reklama

Reklama

Prezydent Brazylii obraził żonę Emmanuela Macrona

Brazylijskie kobiety muszą się wstydzić z powodu prezydenta Jaira Bolsonaro - oświadczył w poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron, odpowiadając na niewybredny komentarz na temat jego żony, który brazylijski lider zamieścił na Facebooku.

Obaj politycy ostro się spierali w ostatnich dniach, m.in. przy okazji trwających w Amazonii pożarów. Macron obarczył Bolsonaro winą za tę sytuację i zarzucił brazylijskiemu prezydentowi kłamanie w sprawie działań podejmowanych w kwestii ochrony środowiska.

Reklama

W niedzielę Bolsonaro zamieścił odpowiedź na jeden z komentarzy do swojego wpisu na Facebooku. Autor komentarza zestawił zdjęcia 37-letniej żony 64-letniego Bolsonaro i 66-letniej Brigitte, żony 41-letniego Macrona, sugerując, że jest to prawdziwa przyczyna niechęci francuskiego prezydenta do brazylijskiego. "Nie upokarzajcie go. Hahaha" - skomentował zdjęcie Bolsonaro.

Zapytany o tę sprawę na konferencji prasowej kończącej szczyt przywódców G7 w Biarritz, Macron odpowiedział, że te komentarze były "wyjątkowo obraźliwe" dla jego żony. "To smutne, to smutne przede wszystkim dla niego i dla Brazylijczyków" - mówił Macron. "Brazylijskie kobiety zapewne czują wstyd z powodu swojego prezydenta" - dodał prezydent Francji.

"Jako że mam wiele szacunku dla narodu brazylijskiego, mam nadzieję, że niedługo będzie on miał prezydenta, który nadaje się na to stanowisko" - dodał Macron. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy