Reklama

Reklama

​Premier Mateusz Morawiecki wręczył Angeli Merkel prezent urodzinowy

W czasie unijnego szczytu premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Angelą Merkel i Emanuelem Macronem. Szef polskiego rządu wykorzystał tę okazję do wręczenia niemieckiej kanclerz prezentu urodzinowego - informuje TVP Info.

Angela Merkel 17 lipca obchodziła swoje 66. urodziny. Z tej okazji, w trakcie spotkania z kanclerz Niemiec, Mateusz Morawiecki wręczył jej prezent urodzinowy. 

Jak napisała korespondentka Telewizji Polskiej z Brukseli Dominika Cosic, Angela Merkel otrzymała biżuterię ozdobioną polskim bursztynem. 

Ważny szczyt

"Jesteśmy po kilkunastu godzinach negocjacji i rysują się różne stanowiska w różnych sprawach, ale chyba trzeba zacząć od najważniejszego - że jest grupa państw, które my nazywamy grupą skąpców, oni się nazywają oszczędnymi, którzy chcą po prostu mniejszego wkładu do tego budżetu, który nazywamy umownie budżetem odbudowy Europy" - mówił polski premier podczas nocnej konferencji prasowej w Brukseli.

Reklama

W przerwach unijnego szczytu premier Mateusz Morawiecki prowadził intensywne konsultacje z Grupą Wyszehradzką, a więc z premierami Węgier, Słowacji i Czech. Rozmawiał także z kanclerz Angelą Merkel oraz prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje