Reklama

Reklama

Premier Boris Johnson nie weźmie udziału w pogrzebie księcia Filipa

Brytyjski premier Boris Johnson nie weźmie udziału w zaplanowanym na przyszłą sobotę, 17 kwietnia, pogrzebie księcia Filipa, a swoje miejsce odda komuś z rodziny królewskiej - poinformowało biuro szefa rządu.

Reklama

Wcześniej w sobotę Pałac Buckingham poinformował, że pogrzeb męża królowej Elżbiety II, będzie dostosowany do obowiązujących restrykcji przeciwepidemicznych.

Reklama

"W efekcie przepisów koronawirusowych w pogrzebie Jego Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga, może wziąć udział tylko 30 osób. Premier przez cały czas chce postępować zgodnie z tym, co jest najlepsze dla królewskiego domu, dlatego, aby umożliwić (udział) jak największej liczbie członków rodziny, nie będzie uczestniczył w pogrzebie w sobotę" - przekazało biuro Johnsona.

Czytaj też: Książę Filip - politycznie niepoprawny 

Lista uczestników pogrzebu w czwartek

Lista uczestników pogrzebu ma zostać ogłoszona w czwartek. Jak się oczekuje znajdą się na niej wszystkie dzieci i wnuki księcia, w tym książę Harry, który od czasu rezygnacji z pełnienia obowiązków członka rodziny, mieszka w USA. Natomiast jego żona, księżna Meghan, w związku z tym, że jest w ciąży, nie przyleci na pogrzeb.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze w sobotę o godz. 15. Pałac Buckingham wyrażając smutek związany z tym, że w obecnej sytuacji pogrzeb będzie niedostępny dla szerszego grona osób, zaapelował, by nie przyjeżdżać do Windsoru, lecz oglądać ceremonię w telewizji.

Książę Filip zmarł w piątek rano na zamku w Windsorze w wieku 99 lat. Małżonkiem królowej był przez ponad 73 lata.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy