Reklama

Reklama

Prasa: W tym roku beatyfikacja Pawła VI

Jeszcze w tym roku odbędzie się beatyfikacja papieża Pawła VI - podał włoski tygodnik katolicki "Credere". Według tego pisma uroczystość odbędzie się prawdopodobnie 19 października na zakończenie synodu biskupów na temat rodziny.

Z informacji pisma wynika, że na początku maja w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zbierze się komisja kardynałów i biskupów, która ma zatwierdzić wybrany do beatyfikacji cud uzdrowienia przypisywany wstawiennictwu papieża Montiniego, który stał na czele Kościoła w latach 1963-78. Wkrótce po głosowaniu w komisji przedstawiona zostanie papieżowi Franciszkowi prośba o zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu.

Według "Credere" cud dotyczy uzdrowienia dziecka w łonie matki w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych po modlitwach do Pawła VI. Komisja lekarzy w grudniu zeszłego roku uznała w głosowaniu, że uzdrowienie to jest niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia.

Reklama

Spośród wszystkich papieży, jacy stali na czele Kościoła w ostatnich dekadach, do chwały ołtarzy nie zostali wyniesieni tylko Jan Paweł I, którego pontyfikat trwał w 1978 roku 33 dni, a także Pius XII. Postępowanie kanoniczne w sprawie poprzednika Jana Pawła II trwa, natomiast proces beatyfikacyjny Piusa XII został wstrzymany na ostatnim etapie z woli Benedykta XVI, w związku z toczącą się dyskusją na temat postawy papieża czasów wojny wobec Holokaustu.

Dowiedz się więcej na temat: beatyfikacja | Watykan | synod

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL