Reklama

Reklama

"Powiedziałam policjantom, że mnie zgwałcono. Zapytali, czy tego chciałam"

Powiedziałam policjantom, że mnie zgwałcono. Zapytali, czy tego chciałam - ujawniła Marte Dalelv, Norweżka zgwałcona w Dubaju i skazana na 16 miesięcy więzienia za seks pozamałżeński i składanie fałszywych zeznań. Ostatecznie 24-latka uniknie pobytu w więzieniu i będzie mogła opuścić Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Marte Dalelv w rozmowie z telewizją CNN opowiedziała o tym, co przeszła.

Reklama

- Kiedy przyszłam na komisariat i opowiedziałam funkcjonariuszom o tym, co mnie spotkało, zaczęli mnie pytać: kiedy to się stało, czy zadzwoniłam na policję i czy tego chciałam. Odpowiedziałam, że to oczywiste, że nie. Wtedy zrozumiałam, że oni nie wierzą w to, co mówię - przyznała.

Norweżka ujawniła, że radzono jej, by przyznała, że dobrowolnie odbyła stosunek. Miał to być jedyny sposób na zmniejszenie kary. Gdy odmówiła, śledczy oskarżyli ją o składanie fałszywych zeznań.

Dalelv powiedziała, że przeżyła traumatyczne chwile.

- Pierwsze miesiące były dla mnie naprawdę trudne. Cały czas spałam i nie chciałam, żeby ktokolwiek mnie budził - mówiła.

Została ułaskawiona

24-letnia Norweżka, zgwałcona w Dubaju i skazana w Zjednoczonych Emiratach (ZEA) Arabskich na 16 miesięcy więzienia za "seks pozamałżeński", została ułaskawiona i może wrócić do kraju - poinformował na Twitterze w poniedziałek szef norweskiego MSZ.

Ambasada Norwegii w ZEA potwierdziła, że Marte Deborah Dalelv otrzymała zgodę i może opuścić kraj.

Norweżka została skazana w czwartek przez sąd w ZEA za "uprawianie seksu pozamałżeńskiego", picie alkoholu oraz składanie fałszywych zeznań.

Aresztowano ją w marcu i pozbawiono paszportu, gdy zgłosiła gwałt miejscowej policji. Wyszła na wolność po trzech dniach, gdy udało się jej skontaktować telefonicznie z rodziną w Norwegii, a ta powiadomiła norweski konsulat, który wydostał ją z więzienia.

Norweżka znalazła schronienie w siedzibie organizacji luterańskiego Kościoła Norweskiego Sjoemannskirken w Dubaju.

Sprawca gwałtu, współpracownik Norweżki, również został skazany i otrzymał karę 13 miesięcy więzienia za "seks pozamałżeński".

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zabroniony jest seks pozamałżeński, a ofiary gwałtu są surowiej traktowane niż sprawcy. Spożywanie alkoholu dozwolone jest w restauracjach i barach hotelowych, ale nie powinno się pokazywać w stanie nietrzeźwym na ulicach.

Dowiedz się więcej na temat: Norwegia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy