Reklama

Reklama

Poszukiwany międzynarodowym listem gończym terrorysta zatrzymany w Czechach

Czeska policja zatrzymała Turka podejrzanego o powiązania z terrorystami. Mężczyzna jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym przez Interpol. O akcji poinformował sam minister spraw wewnętrznych Czech.

Czescy policjanci zatrzymali 30-letniego obywatela Turcji w pobliżu Hradca Kralowe w czasie kontroli drogowej. Okazało się, że w przeszłości był on w Turcji skazany za czyny przestępcze o charakterze terrorystycznym.

Reklama

Władze policji podkreślają, że zatrzymanie nie było przypadkowe. Stało się możliwe dzięki temu, że funkcjonariusze już wcześniej wiedzieli, którą drogą porusza się poszukiwany.

Zatrzymany prawdopodobnie trafi do aresztu, a później sąd zadecyduje o jego ekstradycji do Turcji. Przedstawiciele policji nie chcą mówić, czy w związku z zatrzymaniem poszukiwane są jeszcze inne osoby i czy Turek tylko przejeżdżał przez Czechy czy może mieszkał w tym kraju.

We wpisie na jednym z serwisów społecznościowych minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec podziękował policjantom za dobrą pracę i oświadczył, że zatrzymanie osoby podejrzanej o związki z terrorystami jest dowodem na to, że środki bezpieczeństwa podjęte w Czechach działają.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne