Reklama

Reklama

"Postępująca zbieżność stanowisk między Polską a USA"

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski ocenił, że następuje zbliżenie spojrzenia Polski i Stanów Zjednoczonych na kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego i sytuacji w naszej części Europy. Minister Szczerski spotkał się w Waszyngtonie z doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego, generałem Herbertem McMasterem.

Po wizycie w Białym Domu minister Szczerski powiedział, że następuje pozytywna ewolucja amerykańskiej oceny wyzwań dla polityki światowej.

Reklama

"Zauważamy postępującą zbieżność stanowisk między Polską a USA w sprawach dotyczących przyszłości NATO, polityki wschodniej i oceny zagrożeń dla bezpieczeństwa" - powiedział minister.

Szczerski dodał, że podczas majowego szczytu w Brukseli Stany Zjednoczone wyraźnie zadeklarują przywiązanie do NATO, ale także konieczności wywiązywania się przez członków Paktu z zobowiązań finansowych. Szef gabinetu prezydenta RP zaznaczył, że jest wola spotkania ze strony prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych.

"Potrzeba spotkania jest przez obu przywódców dostrzegana. Myślimy już tylko nad kwestiami technicznymi, sprawa jest otwarta" - mówił Krzysztof Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta RP wskazał na dwa możliwe terminy - majowy szczyt NATO w Brukseli albo spotkanie prezydentów Państw Trójmorza w lipcu tego roku, które odbędzie się tuż przed szczytem G20 w Hamburgu z udziałem prezydenta Trumpa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje