Reklama

Reklama

Portugalia: Władze przekazały Kremlowi dane organizatorów antyputinowskiego wiecu

Władze Lizbony potwierdziły, że przekazały Kremlowi dane osób, które zorganizowały na początku 2021 r. wiec przeciwko prezydentowi Rosji Władimirze Putinie. "Odrzucamy wszelkie zarzuty dotyczące naszego wspólnictwa z rosyjskim reżimem" - napisały władze miasta.

W wydanym oświadczeniu lizboński ratusz przeprosił za swoje działanie, odżegnując się jednocześnie od bliskiej współpracy z władzami Rosji. "Odrzucamy wszelkie zarzuty dotyczące naszego wspólnictwa z rosyjskim reżimem" - napisały władze Lizbony.

W dokumencie wskazano, że służbom dyplomatycznym Rosji w portugalskiej stolicy przekazane zostały dane trzech obywateli rosyjskich, którzy zorganizowali tam manifestację poparcia dla opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Boją się o swoje życie

Władze Lizbony zapewniły, że w ostatnim czasie dostosowały swoje przepisy do ustawy o ochronie danych osobowych, aby do podobnych zdarzeń już nie dochodziło.

Reklama

Radio Observador, które dotarło do trzech organizatorów antyputinowskiej manifestacji, wskazało, że osoby te boją się teraz o swoje życie. Rozgłośnia informuje o obawach, że władze Lizbony przekazywały też dane organizatorów innych manifestacji, m.in. przeciwko władzom Kuby, Izraela i Angoli, ambasadom tych państw w Portugalii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy