Reklama

Reklama

Portugalczycy będą mieli mniej dni wolnych

To już pewne - od przyszłego roku Portugalczycy będą mniej świętować. W ramach antykryzysowych cięć z kalendarza wykreślono 4 dni wolne.

Od 2013 roku dniami wolnymi nie będą Boże CiałoWszystkich Świętych oraz święta państwowe: Święto Republiki obchodzone 5 października i Święto Odnowienia Niepodległości obchodzone 1 grudnia.

Reklama

Do tej pory sporną kwestią było wykreślenie z kalendarza dwóch świąt religijnych. Ostatecznie jednak władze w Lizbonie doszły do porozumienia z Watykanem, co ogłosił nuncjusz apostolski.

Zaznaczył, że stało się to "na drodze wyjątku". Początkowo mówiło się, że normalnym dniem pracy stanie się 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Niespodzianką jest także fakt, że decyzja ta wchodzi w życie dopiero od przyszłego roku, a nie - jak początkowo zapowiadano - już od tego. Będzie ona obowiązywać przez 5 kolejnych lat.

Te zmiany są jednymi z wielu antykryzysowych posunięć wprowadzanych w życie przez portugalskie władze. Mniejszej liczby dni wolnych od pracy domagały się od Lizbony międzynarodowe instytucje, które dały jej wielomiliardową pożyczkę w zamian za realizację restrykcyjnego planu oszczędnościowego.

Dowiedz się więcej na temat: Portugalczycy | dni wolne | Portugalia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy