Reklama

Reklama

Polskie korzenie żony nowego premiera Grecji

Niedzielne przedterminowe wybory parlamentarne w Grecji wygrała liberalno-konserwatywna Nowa Demokracja (ND). Na nowego premiera został zaprzysiężony 51-letni Kiriakos Micotakis. Co ciekawe, jego żona, Marewa Grabowski-Micotaki, jest... w połowie Polką!

51-letni Kiriakos Micotakis to syn byłego premiera i brat byłej minister spraw zagranicznych. Ukończył studia licencjackie z nauk społecznych na Harvardzie, uzyskał magisterium z zakresu stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Stanforda, a także dyplom MBA na Harvard Business School. W międzyczasie pracował jako analityk w sektorze bankowym w Londynie, odbył także służbę wojskową w siłach powietrznych. Po powrocie z USA pracował w Wielkiej Brytanii w McKinsey & Company (amerykańskiej spółce zajmującej się doradztwem w zakresie zarządzania strategicznego). W Grecji był zatrudniony w sektorze bankowym i doradczym na stanowiskach kierowniczych.

W 2004 po raz pierwszy z listy Nowej Demokracji został wybrany do Parlamentu Hellenów. Od tego momentu trwa jego kariera polityczna.

Reklama

Jego żona, Marewa Grabowski-Micotaki, na co wskazuje pierwszy człon jej nazwiska, jest w połowie Polką! Z Kiriakosem mają troje dzieci.

Skąd polskie korzenie? Czytaj na następnej stronie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje