Reklama

Reklama

Polski dreamliner uziemiony w Tajlandii

Ze stolicy Tajlandii, Bangkoku nie odleciał do polski LOT-owski dreamliner. Powodem jest znowu usterka techniczna. Pasażerowie samolotu muszą czekać do środy na kolejny rejs. -Zadbaliśmy o nich - oświadczyła rzeczniczka LOT-u.

W samolocie Boeing 787, który miał lecieć z Bangkoku do Warszawy pojawił się - zdaniem rzeczniczki LOT-u Barbary Pijanowskiej-Kuras - drobny problem techniczny.

Reklama

"Samolot nie przyjmuje prądu po podłączeniu go do zewnętrznego zasilania z lotniska. Ponieważ nie jest to lotnisko, do którego na stałe operujemy, usunięcie takiej usterki wymaga więcej czasu" - wyjaśnia rzeczniczka w przesłanym  piśmie.

W związku z tym LOT podjął decyzję, że pasażerowie wrócą do Warszawy innym połączeniem przez Moskwę. Mają wylecieć w środę wieczorem.

"Zadbaliśmy o pasażerów, zapewniając im opiekę naszych przedstawicieli, ten sam hotel, w którym do tej pory spędzali wakacje oraz posiłki" - pisze Barbara Pijanowska-Kuras.

Dokładnie 12 miesięcy temu władze LOT-u podpisały umowę na sfinansowanie zakupu Boeingów 787. Pierwsza maszyna przyleciała do Polski 10 dni później, czyli 15 listopada. W tym czasie przez pięć miesięcy były uziemienie, a 50 lotów było opóźnionych z powodów technicznych.

Dowiedz się więcej na temat: dreamlinery | usterka | samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy