Reklama

Reklama

Polscy turyści wciąż uwięzieni w Austrii

Dwie grupy polskich turystów wciąż są uwięzione w austriackich Alpach. Polacy nie mogą wrócić do domów ponieważ lawiny śnieżne zablokowały drogi.

Andrzej Kaczorowski, konsul Generalny RP w Wiedniu, wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że dopiero wieczorem lub rano kilkunastoosobowa grupa turystów, która znajduje się w miejscowości Sankt Jacob będzie miała szanse wrócić do kraju.

Do odśnieżenia jest około 10-kilometrowy odcinek drogi. Do akcji ruszył ciężki sprzęt. Konsul uważa, że istnieje szansa że późnym wieczorem droga zostanie odblokowana.

Kaczorowski zapewnia, że jest w stałym kontakcie z polskimi turystami z miejscowości Sankt Jacob, których poinformował, że najpóźniej jutro rano będą mogli rozpocząć powrót do domów.

Zaznaczył jednak, że w dużo trudniejszej sytuacji znajduje się druga grupa Polaków, w Karyntii w miejscowości Maria Luggau. Tam droga jest zablokowana przez lawinę śnieżną oraz powalone drzewa. Na razie nie wiadomo kiedy, na tamtym odcinku rozpoczną się prace.

Kaczorowski wyjaśnia, że trwają działania sztabu kryzysowego. Eksperci między innymi badają zagrożenie lawinowe na tamtym obszarze, jednak - jak na razie - nie ma żadnych informacji, kiedy zostaną rozpoczęte prace mające na celu odblokowanie drogi do miejscowości Maria Luggau.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy