Reklama

Reklama

Policja: Troje dzieci z Dortmundu zabito, mieszkanie podpalono

Dwóch chłopców i ich siostra, w wieku od 4 do 12 lat, zostało zabitych w Dortmundzie na zachodzie Niemiec, po czym mieszkanie, w którym znajdowały się dzieci, celowo podpalono - ogłosiły w nocy z piątku na sobotę niemiecka policja i prokuratura.

O spowodowanie śmierci dzieci jest podejrzana 29-letnia partnerka ich ojca. Kobieta została zatrzymana jeszcze w piątek.

Reklama

W piątek nad ranem strażacy zostali wezwani do pożaru w mieszkaniu na parterze. Znaleźli tam ciała dwojga dzieci, 4-letniego chłopca i 12-letniej dziewczynki. Ich ciężko ranny 10-letni brat zmarł krótko po przewiezieniu do szpitala.

Policja i prokuratura poinformowały, że z autopsji wynika, iż śmierć trojga dzieci nastąpiła na skutek aktu przestępczego. Nie podano więcej szczegółów ze względu na dobro śledztwa. Już w piątek podejrzewano, że ogień zaprószono celowo.

Według śledczych, w sprawę nie był zamieszany 41-letni ojciec trojga dzieci, którego żona nie żyje od kilku lat. Podali oni też, że pierwszy pożar w mieszkaniu tej rodziny zgłoszono w lutym, ale policja uznała wówczas, że to dzieci zaprószyły ogień.

Dowiedz się więcej na temat: policja | dzieci | Niemcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje