Reklama

Reklama

Policja publikuje wizerunek kolejnego podejrzanego o udział w zamachach w Paryżu

​Belgijska policja opublikowała zdjęcia kolejnego mężczyzny, który mógł brać udział w przygotowywaniu zamachów w Paryżu. Chodzi o 30-letniego Mohameda Abriniego. Szukają go francuskie i belgijskie służby.

Dwa dni przed zamachami Abrini był widziany na stacji benzynowej w Ressons we Francji, na autostradzie do Paryża. Razem z Salahem Abdeslamem - który także jest poszukiwany listem gończym - jechał samochodem marki Renault Clio, tym samym, który później został wykorzystany podczas ataków. 

Reklama

Abrini jest opisany jako "niebezpieczny i prawdopodobnie uzbrojony", "aktywnie poszukiwany przez policję Belgii i Francji". Policja ostrzega, by osoby, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, nie interweniowały samodzielnie, ale przekazały informację władzom. 

We wtorek belgijski sąd postawił także zarzut terroryzmu mężczyźnie zatrzymanemu w poniedziałek w Belgii. Tym samym do pięciu wzrosła liczba osób aresztowanych w Belgii w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu - podała prokuratura federalna.   

Nadal poszukiwany jest główny podejrzany Salah Abdeslam, zamieszkały w Brukseli Francuz, jeden z domniemanych organizatorów zamachów w Paryżu. Uważa się, że po atakach zbiegł on do Belgii.      

Dowiedz się więcej na temat: zamachy w Paryżu | Belgia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje