Reklama

Reklama

Polak latał dronem nad Koloseum. Urządzenie spadło na zabytkowe schody

40-letni turysta z Polski został zatrzymany w Rzymie, kiedy obsługiwany przez niego dron spadł na zabytkowe schody starożytnej budowli. Przed wejściem do Koloseum obsługa obiektu uprzedzała mężczyznę, że używanie dronów jest zakazane.

40-letniego Polaka aresztowano w poniedziałek (14 września) po tym, jak zignorował zakaz używania dronów nad Koloseum w Rzymie. Mężczyzna przed wejściem do amfiteatru był ostrzegany przez obsługę kas, że loty dronami nad zabytkiem są zakazane - pracownicy zobaczyli bowiem, że Polak posiada takie urządzenie. 

Dron zarekwirowany, Polak w areszcie

Reklama

Turysta z Polski zignorował jednak pouczenie i uruchomił drona. Zanim na miejsce przybyła policja, powiadomiona przez pracowników Koloseum, dron spadł na zabytkowe schody amfiteatru.   

Na szczęście maszyna nie uszkodziła zabytku, nie wyrządziła też krzywdy innym osobom zwiedzającym obiekt. Dron został zarekwirowany przez policję, a 40-latek trafił do aresztu za nieprzestrzeganie zakazu przelotów obowiązującego nad stolicą Włoch. 

Najważniejszy zabytek Włoch

Koloseum, a właściwie Amfiteatr Flawiuszów (łac. Amphitheatrum Flavium), to budowla wzniesiona w Rzymie w latach 70-72 do 80 n.e. przez Wespazjana i Tytusa - cesarzy z dynastii Flawiuszów. 

Imponujący obiekt ma długość 188 metrów i szerokość 156 metrów, a jego obwód wynosi 524 metry. Jest wysoki na 48,5 metra. Ma widownię mogącą pomieścić od 45 do 50 tysięcy widzów, z galeriami komunikacyjnymi oraz areną z systemem podziemnych korytarzy. 

Koloseum wśród siedmiu cudów świata

W Koloseum odbywały się m.in. walki gladiatorów, polowania na dzikie zwierzęta. Tradycja mówi, iż mordowano tam chrześcijan, co upamiętniono krzyżem wewnątrz budowli.

Od połowy XVIII wieku Koloseum jest otoczone opieką jako miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan. Jest to również jeden z najważniejszych włoskich zabytków, który w 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama