Reklama

Reklama

Podejrzany o terroryzm oszukał londyńską policję, ubierając burkę

Podejrzany o terroryzm, Mohammed Ahmed Mohamed, uciekł londyńskiej policji. Urodzony w Somalii mężczyzna wszedł pierwszego listopada do meczetu w Londynie i opuścił go w burce, tradycyjnym muzułmańskim stroju kobiet, który całkowicie zakrył twarz mężczyzny.


Reklama

27-letni Somalijczyk znajdował się pod obserwacją za zgodą sądu, który nałożył na niego ograniczenia wynikające z przepisów antyterrorystycznych. Mężczyzna jest prawdopodobnie członkiem somalijskiej grupy Al-Shebab, powiązanej z Al-Kaidą bojówki odpowiedzialną za wrześniowy atak na centrum handlowe w Nairobi. Zginęło tam co najmniej 67 osób. 

Brytyjskie gazety donoszą, że Mohamed próbował dołączyć do Samanth'y Lewthwaite. Brytyjka, znana również jako "biała wdowa", jest poszukiwana w związku z terroryzmem w Kenii. Jest ona wdową po Germaine'ie Lindsayu, który był jednym z czterech zamachowców-samobójców, którzy zaatakowali sieć transportu londyńskiego w lipcu 2005. roku zabijając 54 osoby.

Scotland Yard zwrócił się z apelem do społeczeństwa, aby włączyło się w ujęcie zbiegłego islamisty.
Jest to już drugi w tym roku islamista, który zbiegł brytyjskim władzom spod obserwacji. Opozycja obwinia obecny rząd o zmiany w przepisach dotyczących kontroli podejrzanych.

oprac. TK


Dowiedz się więcej na temat: ucieczka | Mohammed Ahmed Mohamed | terroryzm | Scotland Yard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy