Reklama

Reklama

Po zmywaku nie licz na dobrą pracę w Polsce

- Młodzi ludzie, którzy do pracy na Wyspach wyjechali zaraz po maturze lub studiach, będą mieć problemy ze znalezieniem pracy po powrocie do kraju - uważa prof. Krystyna Iglicka.

Chcoaiż Polacy deklarują chęć powrotu do Polski, na ten krok decyduje się zaledwie jedna trzecia emigrantów. Dlaczego tak mało? Bo życie w Wielkiej Brytanii jest łatwiejsze - informuje londynek.net.

Reklama

Na Wyspach o wiele łatwiej znaleźć pracę, chociaż często jest ona poniżej kwalifikacji. Pracując w Wielkiej Brytanii Polacy nie tylko są w stanie zapewnić sobie w miarę przyzwoite warunki życia, ale także wysłać część zarobionych pieniędzy do kraju. Polscy emigranci coraz częściej ściągają za granicę całe swoje rodziny. Wracają głównie budowlańcy, którzy mają szansę znaleźć dobrze płatną pracę w Polsce.

Młodzi ludzie pracuję przede wszystkim w pubach, restauracjach, fabrykach. Pracują poniżej swoich kwalifikacji i nie potrafią zaprezentować się pracodawcom, a tym samym przebić przez silną konkurencję na rynku brytyjskim. W Polsce osoby, które w Wielkiej Brytanii pracowały tylko za barem lub w kawiarni nie będą mogły liczyć na ciekawe oferty pracy, ponieważ zdobyte przez nich doświadczenie nie będzie wystarczająco atrakcyjne dla pracodawców. Doprowadzi to do zjawiska tzw. podwójnej marginalizacji.

Dowiedz się więcej na temat: młodzi ludzie | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne