Reklama

Reklama

Petycja chroniąca życie osób z Zespołem Downa

Na całym świecie zbierane są podpisy pod międzynarodową petycją przestrzegającą przed nowymi technikami badań prenatalnych. Według inicjatorów akcji - francuskiej fundacji im. Jerome'a Lejeune'a oraz grupy Downpride z Holandii i Kanady - doprowadzą one do zwiększenia liczby aborcji dokonywanych na dzieciach z Zespołem Downa.

- Już teraz we Francji 96 proc. dzieci z ryzykiem Zespołu Downa jest eliminowanych - mówi IAR Alexandra Tompson z francuskiej fundacji im. prof. Jerome'a Lejeune'a, słynnego genetyka, odkrywcy zespołu Downa.

Dodaje, że inicjatywa "Stop Discriminating Down" została sprowokowana przez chęć rozszerzenia narodowych programów badań prenatalnych w wielu krajach Europy, między innymi Francji, Holandii czy Wielkiej Brytanii o nową generację testów genetycznych, wykrywających trisomię 21.

- To dyskryminacja ludzi niepełnosprawnych i początek tego, że będzie się wybierać najlepszych, którzy mogą żyć - podkreśla Alexandra Tompson.

Reklama

Dotychczas 30 tys. podpisów

Pod inicjatywą podpisało się dotychczas 30 tys. osób. Podpisy miały zostać złożone w Organizacji Narodów Zjednoczonych jutro, kiedy przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, ale organizatorzy chcą rozszerzyć akcję poza Europę na pozostałe kontynenty i dotrzeć do kolejnych organizacji.

Inicjatywa "Stop Discriminating Down" wspierana jest m.in. przez fundację "Jeden z nas" i Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Petycję można podpisać TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy