Reklama

Reklama

Peru: Zauważyli "złotego" niedźwiedzia. Wygląda jak Miś Paddington

Niemieckim badaczom udało się zaobserwować w Peru niedźwiedzia okularowego z prawie złotym futrem - podał Uniwersytet Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze. Książkowy Paddington również pochodzi z Peru i ma złotobrązowe futro. Niedźwiedzie okularowe mają zazwyczaj umaszczenie koloru ciemnobrązowego do czarnego.

Populacja zagrożonych wyginięciem niedźwiedzi okularowych w Peru może być większa niż wcześniej sądzono, donoszą badacze w czasopiśmie naukowym "Ursus". Na przebadanym obszarze wykryto dwa razy więcej niedźwiedzi niż spodziewano się po wcześniejszych szacunkach.

Dla naukowców wielkim sukcesem jest już samo zaobserwowanie tych niezwykle płochliwych zwierząt na wolności. "Ponieważ są one tak rzadkie i trudno je badać, niewiele wiadomo o ich zachowaniu" - powiedział główny autor badania, Wilhelm Osterman z Uniwersytetu w Goeteborgu.

Rzadki niedźwiedź okularowy

Niedźwiedź okularowy (Tremarctos ornatus) jest sklasyfikowany jako gatunek narażony na wyginięcie. Głównym zagrożeniem dla tych zwierząt jest utrata siedlisk.

Reklama

Wymyślony przez Michaela Bonda słynny na całym świecie książkowy niedźwiadek przybył na londyńską stację kolejową Paddington, na którym znalazła go rodzina państwa Brownów, właśnie z "mrocznego zakątka Peru".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje