Reklama

Reklama

Paryż: Zatrzymano trzy kobiety. Ranny policjant

Trzy kobiety zostały zatrzymane w czwartek w Boussy-Saint-Antoine pod Paryżem w ramach śledztwa ws. samochodu wyładowanego butlami z gazem, który znaleziono w niedzielę w centrum Paryża; jedna z zatrzymanych raniła policjanta - podała telewizja BFM TV.

Według rozmówców Reutera w istocie doszło do zatrzymania podejrzanych w Boussy-Saint-Antoine, około 30 km na południowy wschód od Paryża, i jeden policjant został ranny.

Reklama

W środę i czwartek policja zatrzymała dwie pary w ramach tego samego śledztwa.

Podejrzany samochód

W niedzielę pracownik jednego z barów zasygnalizował policji, że w uliczce w pobliżu katedry Notre-Dame (a także prefektury policji i siedziby sądów) zaparkowany jest samochód na światłach awaryjnych, bez tablic rejestracyjnych, z butlą gazu na przednim siedzeniu.

Butla była pusta, ale w bagażniku znaleziono kolejnych pięć - pełnych. Nie było żadnych zapalników - podały źródła zbliżone do śledztwa. Znaleziono natomiast zapiski po arabsku.

Podwyższony poziom alertu

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę ds. antyterroryzmu ma wyjaśnić, czy doszło do próby zamachu.

We Francji utrzymywany jest podwyższony poziom alertu terrorystycznego po serii zamachów, do których przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie. W ciągu 1,5 roku w atakach terrorystycznych we Francji zginęło ponad 200 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje