Reklama

Reklama

Paraliż lotniska w Pekinie. Odwołano dziesiątki lotów

Gęsta mgła według jednych, smog - według innych - po raz kolejny sparaliżował dziś pracę lotniska w Pekinie. Dziesiątki lotów, zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych, zostało odwołanych kub opóźnionych.

Widoczność w Pekinie nie przekracza dziś od rana 100 metrów. W nocy z piątku na sobotę odwołano większość startów i lądowań. Do portów początkowych zawrócono m.in. loty z Irkucka i Chabarowska, które zgodnie z rozkładem na pekińskim lotnisku miały wylądować nad ranem.

Reklama

Ograniczona widoczność to coraz częstszy powód poważnych utrudnień na pekińskim lotnisku. Według oficjalnych komunikatów winna jest gęsta mgła, jednakże w opinii wielu mieszkańców Pekinu terminem "mgła" określana jest gęsta warstwa smogu.

Chińskie media coraz częściej piszą o niepokojącym zanieczyszczeniu powietrza w stolicy Chin. Dzieje się tak głównie za sprawą amerykańskiej ambasady w Pekinie, która na stronach internetowych publikuje własne pomiary skali zanieczyszczeń. Zazwyczaj radykalnie różnią się one od danych oficjalnych, gdyż Chiny wykorzystują mniej rygorystyczną skalę pomiaru czystości powietrza.

Dowiedz się więcej na temat: PLL LOT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy