Reklama

Reklama

Papież w "czarującym krajobrazie" gór

Przebywający na wakacjach w Lorenzago di Cadore w Dolomitach Benedykt XVI wyraził radość z tego, że może spędzić urlop w "czarującym krajobrazie" gór, w miejscu, gdzie - jak przypomniał - wiele razy przebywał Jan Paweł II.

Papież spotkał się w niedzielę z wiernymi na modlitwie Anioł Pański koło malowniczego zamku Mirabello.

Reklama

- Dziękuję Panu, że i w tym roku dał mi możliwość spędzenia kilku dni wypoczynku w górach. Wdzięczny jestem tym, którzy mnie tu powitali w Lorenzago, w tym czarującym krajobrazie, którego tłem są szczyty Cadore i gdzie wiele razy przebywał także mój umiłowany poprzednik Jan Paweł II - powiedział Benedykt XVI przed południową modlitwą.

Dodał następnie: "Wobec takiego spektaklu łąk, lasów i strzelistych szczytów, sięgających nieba z serca płynie spontaniczne pragnienie wysławiania Boga za cuda Jego dzieł, a podziw nasz dla tego piękna natury z łatwością zamienia się w modlitwę".

- Każdy dobry chrześcijanin wie, że wakacje są czasem sprzyjającym fizycznemu odprężeniu oraz nakarmieniu ducha poprzez modlitwę i medytacje, by rozwijać osobistą relację z Chrystusem i podporządkować się jeszcze bardziej Jego nauczaniu - mówił papież.

Przypomniał, że za rok w Sydney w Australii odbędą się XXIII Światowe Dni Młodzieży i zachęcił wszystkich do udziału w tym spotkaniu.

Dowiedz się więcej na temat: PAPIEZ | Benedykt XVI | Jan Paweł II | Jan Paweł II | papież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje