Reklama

Reklama

Papież spotkał się z kobietą, którą w sylwestrowy wieczór uderzył w dłoń

Papież Franciszek spotkał się z kobietą z Azji, którą w sylwestrowy wieczór w Watykanie uderzył w rękę, chcąc wyrwać się z jej uścisku - podała we wtorek Ansa. Według włoskiej agencji, do spotkania doszło wkrótce po tym zdarzeniu, które rozpowszechniły media.

Reklama

"Wiele razy tracimy cierpliwość, ja także, przepraszam za zły przykład, jaki dałem wczoraj" - tymi słowami w Nowy Rok papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański odniósł się do krążącego w mediach na świecie nagrania, na którym widać, jak wyraźnie zirytowany uderzył w dłoń kobietę, gdy tak mocno chwyciła go za rękę, że mu ją boleśnie wykręciła.

Reklama

Ansa twierdzi, że po tym incydencie papież spotkał się z kobietą po zakończeniu jednej z audiencji generalnych w Auli Pawła VI. 

Media watykańskie nie podały tej informacji. W czasie krótkiego spotkania miało dojść między papieżem i kobietą do uścisku dłoni i rozmowy.

Według źródeł, na jakie powołuje się agencja Ansa, papież był bardzo poruszony i było mu przykro, że doszło do takiego incydentu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje