Reklama

Reklama

Papież: I ja zastanawiam się, dlaczego dochodzi do kataklizmów

​Papież Franciszek powiedział w czwartek podczas spotkania z przedstawicielami wspólnoty imigrantów z Filipin, że i on zadaje sobie pytanie, dlaczego dochodzi do takich kataklizmów, jak tajfun, który przeszedł nad tym krajem. "Tego nie można wyjaśnić" - dodał.

W krótkim przemówieniu w czasie spotkania ze społecznością filipińską z Rzymu w bazylice świętego Piotra Franciszek mówił, że bardzo poruszył go dramat i ból ludności dotkniętej przez tajfun Haiyan.

Tajfun, który przeszedł 8 listopada przez środkowe Filipiny, pochłonął ponad 4 tys. ofiar śmiertelnych. Ponad 4 mln ludzi musiało opuścić swoje domy.

Reklama

"Dlaczego dochodzi do czegoś takiego - tego nie można wyjaśnić. Jest wiele rzeczy, których nie możemy zrozumieć" - podkreślił papież. Wyraził opinię, że takie pytania można porównać do tych, które stawiają małe dzieci. "Psycholodzy nazywają to wiekiem pytań, bo dzieci nie czekają na odpowiedzi i wciąż pytają: dlaczego" - zauważył.

Franciszek zachęcił, by pytania te stawiać sobie także w chwilach cierpienia. "Modlitwa z pytaniem: 'dlaczego?' pomaga, bez prośby o wyjaśnienia, ale o to, by Bóg nam po prostu towarzyszył" -  powiedział papież.

W spotkaniu uczestniczył arcybiskup Manili kardynał Luis Antonio Tagle.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje