Reklama

Reklama

Papież Franciszek zostanie w szpitalu. Watykan potwierdza doniesienia

Pobyt papieża Franciszka w rzymskiej klinice Gemelli przedłuży się o kilka dni. Watykan potwierdził doniesienia włoskiej agencji. Jak podkreślono w komunikacie, Ojciec Święty cieszył się z wygranej jego ojczystej Argentyny w turnieju piłkarskim Copa America i Włoch w Mistrzostwach Europy.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w wydanym komunikacie poinformował, że papież spokojnie spędził niedzielę i zakończył kurację pooperacyjną.

- By zoptymalizować terapię medyczną i rehabilitację Ojciec Święty pozostanie w szpitalu jeszcze kilka dni - dodał watykański rzecznik.

Spotkanie z chorymi dziećmi

Jak poinformował, w niedzielę przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Franciszek spotkał się z grupą dzieci z oddziału onkologii i ich rodzinami. Potem kilka z tych osób towarzyszyło papieżowi na balkonie na 10. piętrze szpitala, z którego zwrócił się do wiernych.
Następnie Franciszek pozdrowił pacjentów przebywających na 10. piętrze, a także personel lekarski i pielęgniarski- dodał Bruni.

Reklama

Po południu, jak napisano w komunikacie, papież odprawił mszę w prywatnej kaplicy, w której uczestniczyły opiekujące się nim osoby.

Bruni oświadczył też odnosząc się do zwycięstwa piłkarzy Argentyny w turnieju Copa America i Włoch w Mistrzostwach Europy, że "podzielając radość z osobami z jego otoczenia" Franciszek "położył nacisk na znaczenie sportu i jego wartości oraz sportowej umiejętności akceptowania każdego wyniku, także porażki".

Przytoczył słowa papieża: "Tylko w ten sposób, w obliczu trudności życiowych, można zawsze stanąć do gry walcząc bez poddawania się, z nadzieją i ufnością".

Po operacji Watykan informował, że Franciszek będzie przebywał w szpitalu około siedmiu dni, o ile - jak zastrzegł - nie dojdzie do komplikacji. Poniedziałek jest ósmym dniem pooperacyjnej hospitalizacji. Agencja ANSA informowała, że papież może pozostać w klinice do środy lub czwartku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy