Reklama

Reklama

Państwo Islamskie: Atak na Iran nie będzie ostatnim

Rzecznik dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) w Iraku i Syrii zagroził w opublikowanym w środę nagraniu, że sobotni atak na Gwardię Rewolucyjną w Ahwazie na zachodzie Iranu, do którego przyznało się IS, nie będzie ostatnim.

"Atak na Ahwaz, jak Bóg pozwoli, nie będzie ostatnim" - powiedział rzecznik IS Abi al-Hasan al-Muhadżer. "Żołnierze kalifatu (o nazwie Państwo Islamskie) udowodnili jedynie, jak słabe jest bezpieczeństwo Iranu" - dodał.

Nagranie zostało rozpowszechnione w środę przez związaną z IS agencję propagandową Al-Furkan na komunikatorze internetowym Telegram. Nie jest jasne, kiedy zostało zarejestrowane.

Według irańskiej telewizji państwowej zamach w Ahwazie wymierzony był w trybunę, z której przedstawiciele władz przyglądali się paradzie wojskowej zorganizowanej w narodowym dniu sił zbrojnych i dla upamiętnienia rocznicy wybuchu wojny irańsko-irackiej z lat 1980-1988. W ataku zginęło 25 osób, w tym 12 żołnierzy Korpusu Strażników Rewolucji - najlepiej wyszkolonej i wyposażonej części sił zbrojnych Iranu. Ok. 60 osób zostało rannych.

Reklama

Do przeprowadzenia ataku przyznał się również Arabski Ruch Walki o Wyzwolenie Ahwazu, regionalna arabska organizacja separatystyczna walcząca o niepodległość Chuzestanu, prowincji, której stolicą jest Ahwaz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje