Reklama

Reklama

​Panama: Zatrzymano statek z elementami rakiet dla Korei Płn.

Północnokoreański statek płynący z Kuby do Korei Płn. został zatrzymany przez panamskie służby celne po odkryciu, że na jego pokładzie znajdują się elementy rakiet - poinformował w poniedziałek (czasu miejscowego) prezydent Panamy Ricardo Martinelli.

"Niech świat zapamięta sobie, że nie można przemycać niezadeklarowanej broni przez Kanał Panamski" - zaznaczył Martinelli w Radiu Panama.

"Podejrzewaliśmy, że statek płynący z Kuby do Korei Północnej może transportować narkotyki, więc jednostka została wezwana do portu i przeszukana (po atlantyckiej stronie kanału). Gdy zaczęto wyładunek cukru, znaleziono pojemniki, które naszym zdaniem zawierają elementy nowoczesnych rakiet" - opisywał.

Reklama

Gdy na statek weszła policja, kapitan próbował popełnić samobójstwo, a załoga się zbuntowała; zatrzymano 35 osób - dodał.

Przez łączący Ocean Atlantycki z Pacyfikiem Kanał Panamski, który liczy 80 km długości, co roku przechodzi ok. 5 proc. światowego transportu morskiego towarów. Dziennie pokonuje go średnio 38 statków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje