Reklama

Reklama

Pakistan: Zawaliła się fabryka. 11 ofiar, 50 zaginionych

11 osób zginęło, w tym dwoje dzieci, a 16 zostało rannych, gdy w poniedziałek w wyniku wybuchu gazu zawaliła się trzykondygnacyjna fabryka w mieście Lahaur we wschodnim Pakistanie. Według różnych źródeł pod gruzami uwięzionych jest od 25 do 50 osób.

Budynek był postawiony nielegalnie w dzielnicy mieszkaniowej miasta. Władze zamykały już wcześniej zakład, produkujący m.in. szczepionki weterynaryjne, ale za każdym razem wznawiał on produkcję - poinformował przedstawiciel miejscowych władz.

Reklama

Mieszkańcy relacjonowali, że właścicielem fabryki był jeden z lokalnych polityków, który używał swoich wpływów, by wznawiać pracę zakładu mimo skarg mieszkańców.

Według agencji Reutera, zawaliła się nie tylko fabryka, ale także dwa sąsiadujące z nią budynki. Służby ratunkowe miały problem z doprowadzeniem na miejsce katastrofy ciężkiego sprzętu, bo uliczki w tej okolicy są bardzo wąskie.

Agencja AFP zwraca uwagę na fakt, że fabryka była nie tylko nielegalna, ale zatrudniała też dzieci. - Większość ofiar to kobiety i dzieci, które pakowały medykamenty - powiedział przedstawiciel służb ratunkowych Mohamad Adif.

Normalnie pracuje tam ok. 150 ludzi - twierdzą świadkowie.

- To wielka katastrofa. Jest za wcześnie, by powiedzieć, kiedy zdołamy skończyć - powiedział Ahmed Raza, jeden z ratowników pracujących wśród gruzów przy akcji wydobywania osób uwięzionych w ruinach.

Dowiedz się więcej na temat: Pakistan | 50+ | fabryka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama