Reklama

Reklama

Pakistan: Zabici w nalotach sił rządowych na kryjówki talibów

Co najmniej 27 osób zginęło w atakach powietrznych sił zbrojnych Pakistanu na kryjówki talibskich bojowników na terytoriach plemiennych w Północnym Waziristanie, w północno-zachodniej części kraju - poinformowali we wtorek przedstawiciele armii.

Nie udało się zweryfikować, czy ataki spowodowały ofiary wśród ludności cywilnej.

Reklama

- Bojownicy przejęli kontrolę nad terenami między Południowym a Północnym Waziristanem i utworzyli tam ośrodki szkoleniowe, w których przygotowywali się zamachowcy samobójcy - powiedziało pragnące zachować anonimowość źródło w armii. Według niego 15 osób zginęło w Południowym Waziristanie, a 12 - w Północnym.

W oczekiwaniu na wojskową ofensywę mieszkańcy Północnego Waziristanu już od kilku dni uciekają na spokojniejsze obszary, m.in. do miast Bannu, Kohat i Peszawar.

To kolejne naloty przeprowadzone przez siły rządowe na matecznik islamskich radykałów. Ataki rozpoczęto w zeszłym tygodniu po przyznaniu się ugrupowania pakistańskich talibów Tahreek-e-Taliban Pakistan (TTP) do obcięcia głowy 23 pogranicznikom, którzy byli przetrzymywani w niewoli przez ponad cztery lata.

Po oświadczeniu TTP zawieszono też rozpoczęte 6 lutego rozmowy pokojowe między talibami a władzami centralnymi w Islamabadzie.

Dowiedz się więcej na temat: Pakistan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje