Reklama

Reklama

Pakistan: Siły powietrzne zbombardowały kryjówki bojowników

Pakistańskie myśliwce, w ramach operacji skierowanej przeciwko talibom, zbombardowały we wtorek tereny graniczące z Afganistanem. Świadkowie relacjonują, że w ataku ucierpiała ludność cywilna jednak tych informacji nie potwierdzają władze w Islamabadzie.

Z informacji pakistańskich wojsk wynika, że operacja została przeprowadzona w Północnym Waziristanie, terytorium plemiennym, uważanym za matecznik talibów. Świadkowie podkreślają, że myśliwce zbombardowały kilka domów, zmuszając lokalną ludność do ucieczki. Donoszą także o licznych ofiarach nalotu. Tych informacji nie komentują natomiast przedstawiciele władz Pakistańskich.

Reklama

Naloty zbiegły się w czasie z wzrastającą krytyką rządu Muhammada Nawaza Sharifa, który jest oskarżany o brak zdecydowanych działań przeciwko talibom. W kraju dochodzi do wzmożonych ataków terrorystów na siły bezpieczeństwa. W niedzielnym ataku bojowników na pakistański konwój wojskowy zginęło 20 żołnierzy, co zmusiło premiera Sharifa do odwołania wyjazdu na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos.

"Akcja nie była wcześniej planowana, a pakistańskie siły powietrzne zostały wezwane do zniszczenia kryjówek bojowników odpowiedzialnych za ataki na siły bezpieczeństwa" - powiedział agencji Reutera anonimowy przedstawiciel wojsk Pakistanu.

Zdaniem ludności lokalnej w ataku mogło zginąć około 15 osób. Talibowie informują natomiast o 27 ofiarach w tym cywilach. Informacji tych nie potwierdzają lokalne władze, ani wojsko.

Dowiedz się więcej na temat: Pakistan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy