Reklama

Reklama

Oryginalna decyzja brazylijskiego parlamentu

​Brazylia wprowadza zakaz sprzedaży pistoletów i karabinów- zabawek. Chodzi m.in. o broń na kulki, laserową, na wodę, bańki mydlane czy wydającą dźwięki oraz imitującą broń palną.

 Ustawa wprowadzona w stolicy kraju Brazilii zabrania produkcji, dystrybucji i sprzedaży pistoletów zabawek, a także replik broni palnej i będzie obowiązywała na terenie całego kraju od lipca przyszłego roku.

Reklama

 Jeśli do tego czasu pistolety- zabawki nie znikną z półek, właścicielom sklepów będą groziły kary pieniężne, a nawet odebranie licencji na działalność. Poza tym, w witrynach będzie musiał wisieć afisz informujący o tym, że nie sprzedaje się pistoletów zabawek. Zdaniem brazylijskich specjalistów do spraw bezpieczeństwa, ustawa może przyczynić się do zmniejszenia ulicznej przemocy.  

Zakaz obowiązywał od 2003 roku, jednak kwestionowano jego efektywność, gdyż do tej pory sprzedawcom nie groziły żadne sankcje. 

Teraz władze chcą oprócz zmian w przepisach planują wprowadzić spotkania uświadamiające brazylijskim dzieciom szkodliwość używania broni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy