Reklama

Reklama

Operacja policji w Birmingham po ataku w Londynie

Brytyjska policja przeprowadziła w nocy ze środy na czwartek przeszukanie w jednym z mieszkań w drugim co do wielkości mieście kraju, Birmingham - podały media. Operacja sił bezpieczeństwa ma mieć związek ze środowym zamachem terrorystycznym w Londynie. Według źródeł dziennikarza telewizji Sky News Marka White'a w wyniku tych działań w dzielnicy Edgbaston na południowym zachodzie miasta zatrzymanych zostało "co najmniej kilka osób".

Z kolei operator BBC News Malik Walton zwrócił uwagę, że - oprócz lokalnych służb - w operacji brali udział także funkcjonariusze policji metropolitalnej w Londynie.

Policja odmówiła komentarza, tłumacząc, że "nie jest gotowa, aby rozmawiać o szczegółach tej sprawy z powodów operacyjnych".

BBC poinformowało, że samochód marki Hyundai, którym napastnik wjechał na Most Westminsterski w stolicy Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie został wynajęty 16 marca z wypożyczalni w Birmingham. Ulica, na której znajduje się wypożyczalnia, była przez jakiś czas zamknięta ze względu na działania służb bezpieczeństwa. 

Reklama

W wyniku ataku terrorystycznego, do którego doszło w pobliżu brytyjskiego parlamentu w Londynie zginęło co najmniej pięć osób, a około 40 zostało rannych. 

Podczas konferencji prasowej policja informowała, że ustaliła tożsamość głównego podejrzanego, który najprawdopodobniej inspirował się islamskim terroryzmem, ale nie zdecydowała się na upublicznienie jego nazwiska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje