Reklama

Reklama

Ojciec Snowdena broni syna

Ojciec Edwarda Snowdena stanął w obronie swego syna. W przekazanym mediom liście otwartym Lon Snowden porównał 29-latka do amerykańskich bohaterów narodowych i skrytykował działania rządu Baracka Obamy.

List adresowany jest do Edwarda Snowdena, który ukrywa się gdzieś na lotnisku w Moskwie. Ojciec, który nie ma z nim bezpośredniego kontaktu pisze, że historia cywilizacji to dzieje odważnych ludzi, którzy nie godzili się na zło i niesprawiedliwości ze strony rządzących. Lon Snowden wyraża przekonanie, że do takich postaci zalicza się jego syn. "Jesteś współczesnym Paulem Reverem" - stwierdza przypominając bohatera amerykańskiej wojny o niepodległość.

Reklama

Snowden chwali syna za to, że przeciwstawił się tyranii i dominacji władzy wykonawczej rezygnując ze spokojnego i komfortowego życia. Zapowiada też, że wraz ze swoim prawnikiem będą edukować Amerykanów na temat zagrożenia praw zawartych w amerykańskiej konstytucji. Snowden potępia szefa służb wywiadowczych USA Jamesa Clappera za to, że kłamał w Kongresie na temat zakresu rządowej inwigilacji. Krytykuje też Baracka Obamę za to, że nie nawet nie upomniał swego podwładnego. Ojciec Edwarda Snowdena zarzuca też władzom USA, że odbierając paszport jego synowi de facto pozbawiły go ojczyzny co jest niedopuszczalną formą kary.

Dowiedz się więcej na temat: Edward Snowden

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje