Reklama

Reklama

Ofiara Romana Polańskiego spisze swoje wspomnienia

Samantha Geimer, którą w 1977 roku, wówczas 13-letnią dziewczynkę, wykorzystał seksualnie Roman Polański, zamierza spisać i wydać swoje wspomnienia - poinformowało we wtorek amerykańskie wydawnictwo Atria Books.

Wydawnictwo Atria Books wyda wspomnienia Geimer jesienią przyszłego roku. Książka będzie miała tytuł: "THE GIRL: Emerging from the Shadow of Roman Polanski" i - jak zapewnia wydawnictwo - odsłoni nieznane do tej pory opinii publicznej kulisy tamtych wydarzeń.

Reklama

W 1977 roku Polański został oskarżony o zgwałcenie Samanthy, za co groziła mu w USA kara do 50 lat więzienia. Podczas postępowania sądowego w Los Angeles przyznał się on do seksualnego wykorzystania nieletniej, co w stanie Kalifornia automatycznie klasyfikowane było jako gwałt. Przed ogłoszeniem wyroku reżyser uciekł do Francji. Od tamtej pory jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości.

We wrześniu 2009 roku, na podstawie amerykańskiego nakazu, Romana Polańskiego zatrzymano na lotnisku w Zurychu, jednak w lipcu 2010 roku został zwolniony z aresztu domowego, gdyż ostatecznie władze Szwajcarii nie zdecydowały się na jego ekstradycję do USA.

O umorzenie sprawy Polańskiego zwracała się do amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości Geimer, tłumacząc, że oszczędzi to cierpień zarówno jej samej, jak i jej rodzinie. Samantha Geimer ma dziś 47 lat. Jest mężatką i matką dwójki dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje