Reklama

Reklama

Odwołane loty Lufthansy

Z powodu rozpoczynającego się dziś strajku pilotów linii Lufthansa na lotnisku Chopina w Warszawie odwołano część lotów do Niemiec. Rzecznik lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski powiedział IAR, że na razie są wiadomości o zmianach w rozkładzie na poniedziałek i wtorek.

Dziś odwołane są trzy rejsy na trasie Warszawa - Frankfurt i Frankfurt - Warszawa. Skasowano też dziewięć lotów jutrzejszych - to wszystkie połączenia Lufthansy na tej trasie. PLL LOT latają do Frankfurtu bez przeszkód. 

Reklama

Rzecznik dodał, że pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na linie lotnicze Lufthansa, powinni kontaktować się z przewoźnikiem - on zdecyduje o zmianie rezerwacji lub zwrocie pieniędzy.

Początkowo informowano, że strajk obejmie tylko loty krajowe w Niemczech i na trasach europejskich. Loty międzykontynentalne, wykonywane największymi samolotami, miały odbywać się normalnie.

Związek zawodowy pilotów poinformował jednak, że jutro akcja zostanie rozszerzona i dotknie także połączenia długodystansowe m.in loty transatlantyckie.

Z powodu dwudniowego strajku Lufthansa odwołała już ponad 1400 lotów. Protest zakończy się w nocy z wtorku na środę. Piloci Lufthansy walczą o zachowanie przywilejów emerytalnych. To już kolejny strajk w ostatnich miesiącach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje