Reklama

Reklama

Nowa Zelandia: Wydano ostrzeżenie przed tsunami

Dla północno-wschodniego wybrzeża Nowej Zelandii wydane zostało ostrzeżenie przed tsunami. Władze doradzają mieszkańcom natychmiastowe opuszczenie swoich domów i przeniesienie się na tereny wyżynne. Obszary zagrożone to Wschodnie Wybrzeże Wyspy Północnej od Cape Runaway do Tolaga Bay.

Dla północno-wschodniego wybrzeża Nowej Zelandii wydane zostało ostrzeżenie przed tsunami, które może nastąpić wskutek trzęsienia ziemi. Wstrząs o sile 7,2 nawiedził Pacyfik, a odczuło go około 60 tys. osób.

Mieszkańcy muszą opuścić swoje domy

Reklama

Władze doradzają mieszkańcom terenów przybrzeżnych natychmiastowe opuszczenie swoich domów i przeniesienie się na tereny wyżynne. Fale tsunami są możliwe w promieniu 300 kilometrów od epicentrum trzęsienia. 

Obszary zagrożone to Wschodnie Wybrzeże Wyspy Północnej od Cape Runaway do Tolaga Bay. W innych obszarach przybrzeżnych spodziewane są silne prądy.

Z dala od plaż i obszarów przybrzeżnych

- Każdy w pobliżu wybrzeża, kto poczuł długie lub silne trzęsienie ziemi, powinien natychmiast przenieść się w głąb lądu - napisała tamtejsza agencja zarządzania kryzysowego. Zaapelowała, by trzymać się z dala od plaż i obszarów przybrzeżnych.

Dotychczas nie ma informacji o szkodach wyrządzonych przez trzęsienie ziemi oraz o ewentualnych poszkodowanych, czy zgonach. 

Najbliżej epicentrum trzęsienia znajduje się miasto Gisborne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama