Reklama

Reklama

Nord Stream 2 całkowicie ukończony. Wiadomo, kiedy pierwsze dostawy gazu

Budowa gazociągu Nord Stream 2 została całkowicie ukończona - podał Gazprom. Agencja Bloomberg informowała w tym tygodniu, powołując się na źródła, że dostawy gazu pierwszą nitką mogą rozpocząć się od 1 października br.

Rosyjski koncern Gazprom poinformował w piątek o zakończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2. Firma podała na swoich kanałach w mediach społecznościowych, że informację tę ogłosił szef Gazpromu Aleksiej Miller na porannym zebraniu w koncernie.

Miller "poinformował, że dziś rano o godz. 8:45 czasu moskiewskiego (godz. 7.45 czasu polskiego) budowa gazociągu Nord Stream 2 została całkowicie ukończona" - podał Gazprom na swoim kanale na komunikatorze Telegram.

Prace przy układaniu rurociągu na dnie Bałtyku zakończyły się 6 września.

Kiedy ruszy NS2?

Agencja Bloomberg informowała w tym tygodniu, powołując się na źródła, że dostawy gazu pierwszą nitką mogą rozpocząć się od 1 października br.

Reklama

To, kiedy gaz przesyłany przez NS2 znajdzie się w europejskiej sieci ostatecznie zależy od decyzji niemieckiego regulatora - zaznacza Bloomebrg. Dodaje, że oprócz tego rurociąg musi otrzymać niezbędne certyfikaty techniczne i ubezpieczenia.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy