Reklama

Reklama

​Nigeria: Nastoletnia dziewczyna zabiła 12 osób

Około 15-letnia dziewczyna wysadziła się w meczecie w północno-wschodniej Nigerii, zabijając 12 osób. Siedem kolejnych zostało rannych. Za atakiem prawdopodobnie stoi islamska organizacja terrorystyczna Boko Haram - podaje agencja AFP.

Do zdarzenia doszło w Borno, gdzie Boko Haram nasiliło swoje działania w ostatnim czasie.

Reklama

Świadkowie opowiadają, że zamach został przeprowadzony przez około 15-letnią samobójczynię, która pojawiła się w meczecie, gdy wierni przygotowywali się do popołudniowych modlitw.

"Ludzie poprosili ją, by opuściła meczet, ponieważ czuli się niekomfortowo w kontekście niedawnych zamachów samobójczych dokonywanych przez młode kobiety. Dziewczyna opuściła przybytek, ale chwilę później wbiegła z powrotem i wysadziła się w powietrze" - opowiada jeden ze świadków zdarzenia.

Z kolei w wiosce Miringa członkowie Boko Haram dokonali egzekucji 11 mężczyzn, którzy nie chcieli wstąpić w szeregi organizacji.

Ataki terrorystów nasiliły się po tym, jak władzę w Nigerii przejął prezydent Muhammadu Buhari, który zapowiedział, że "zniszczy" Boko Haram. Od tego czasu w zamachach zginęło ponad 200 cywili.

Boko Haram domaga się wprowadzenia szariatu we wszystkich stanach Nigerii i odrzucenia zachodniej edukacji.

Dowiedz się więcej na temat: Nigeria | Boko Haram

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje