Reklama

Reklama

Niger: 20 dzieci zginęło w pożarze szkoły w stolicy kraju

Jak poinformował szef nigerskiej straży pożarnej płk Bako Boubacar​, w pożarze, jaki ogarnął we wtorek szkołę podstawową w stolicy Nigru, Niamey, zginęło dwadzieścioro dzieci. Przyczyny pożaru nie są znane, trwa śledztwo.

Reklama

- Ogień pojawił się najpierw w okolicach bramy głównej. W żadnym z pomieszczeń nie było wyjść ewakuacyjnych, więc chcąc się ratować, dzieci musiały przedzierać się przez zbudowane z trzciny ściany. Zginęły przede wszystkim najmłodsze dzieci uczęszczające do żłobka i przedszkola - powiedział agencji Reutera przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Nigru Mounkaila Halidou.

Reklama

Do pożaru doszło w ubogiej dzielnicy Niamey - Pays Bas. W zespole szkół nauczania początkowego przebywało około 800 dzieci.

Reuters cytuje opinię innego przedstawiciela nigerskiej straży pożarnej, który powiedział, że oddziały szkolne znajdowały się oddzielnych chatach, które zapalały się jedna od drugiej. Łącznie spłonęło 20 takich konstrukcji. Dzieci znalazły się w potrzasku i nie mogły wydostać - cytuje jego słowa agencja Reutera.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje