Reklama

Reklama

Niemcy: Zmarł najstarszy mężczyzna na świecie. Miał 114 lat

Urodzony w Szczecinie Niemiec Gustav Gerneth, z zawodu mechanik, uważany za najstarszego mężczyznę na świecie, zmarł w poniedziałek w nocy w swym domu w Havelbergu w wieku 114 lat, tydzień po swoich urodzinach - poinformowały w środę niemieckie media.

Data jego urodzin, 15 października 1905 roku, nie została potwierdzona przez Księgę rekordów Guinnessa, więc oficjalnie nie został ogłoszony najstarszym mężczyzną na świecie. Jednak powszechnie był za takiego uważany.

Reklama

W dniu 114. urodzin, które świętował w gronie rodziny, z udziałem burmistrza Havelberga Bernda Poloskiego, był w dobrym nastroju i zapowiedział, że zamierza w 2020 roku obchodzić 115. urodziny - napisał lokalny dziennik "Volksstimme".

Gerneth przeżył dwie wojny światowe. Do emerytury, na którą przeszedł w 1972 roku, pracował w gazowni w Havelbergu, we wschodniej części Niemiec.

Zapytany przez dziennikarza, jak należy żyć, aby dożyć jego wieku, odparł: "Nie trzeba przesiadywać na tyłku, tylko jak najczęściej być w ruchu".

Przestrzegał też przed unikaniem masła. "Nie cierpiałem margaryny!" - powiedział.

Jego żona - ożenił się w 1930 roku - zmarła w 1988 r.; Nie żyje też ich troje dzieci.

Według Księgi rekordów Guinnessa, najdłużej żyjącą kiedykolwiek osobą na świecie była Jeanne Louise Calment, urodzona 21 lutego 1875 roku - przeżyła 122 lata i 164 dni.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne