Reklama

Reklama

Niemcy: Spłonął samochód szefa AfD

Samochód jednego z dwóch współprzewodniczących prawicowo-populistycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Tino Chrupalli spłonął w nocy z niedzieli na poniedziałek, a policja prowadzi śledztwo w związku z podejrzeniem podpalenia - podała agencja dpa.

Pytany przez nią o tę sprawę Chrupalla poinformował, że samochód stał na zamkniętym terenie jego domu w Gablenz w powiecie Goerlitz w Saksonii.

Reklama

Według policji, straż pożarna zapobiegła rozszerzaniu się ognia, ale samochodu nie udało się uratować. Jego właściciel skarżył się po podjętych próbach gaszenia na kłopoty z oddychaniem i został prewencyjnie umieszczony w szpitalu. Policyjne służby ochrony państwa sprawdzają, czy incydent mógł mieć podłoże polityczne.

"Przy całej ostrości sporu politycznego był to jednak bezpośredni atak na moją rodzinę. Przekroczyło to wszelkie brane pod uwagę granice. Eskalacja ta musi się skończyć" - powiedział Chrupalla dziennikowi "Bild".

W ostatnich wyborach do Bundestagu w 2019 roku AfD zajęła trzecie miejsce, zdobywając 12,6 proc. głosów. Jest także reprezentowana we wszystkich 16 niemieckich parlamentach krajowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy