Reklama

Reklama

Niemcy: Samolot pasażerski zgubił koło, ale wylądował

Dramatyczne chwile na monachijskim lotnisku. W czwartek wieczorem, tuż po starcie, samolot pasażerski austriackich linii Austrian Airlines zgubił koło. Mimo uszkodzonego podwozia pilotowi udało się bezpiecznie wylądować.

Maszyna typu Fokker 70 miała lecieć z Monachium do Wiednia, na jej pokładzie było 56 pasażerów i czterech członków załogi. Tuż po starcie samolotu, kontrolerzy lotów spostrzegli z wieży, że maszyna zgubiła w powietrzu jedno z kół. Natychmiast ogłoszono alarm, a na płycie lotniska pojawiły się wozy straży pożarnej i pogotowia.

Powiadomiony o utracie koła pilot przeleciał bardzo blisko wieży kontrolnej, by specjaliści mogli ocenić uszkodzenie podwozia maszyny, po czym zdecydował się wylądować na monachijskim lotnisku.

Reklama

Awaryjne lądowanie zakończyło się powodzeniem. Nikomu nic się nie stało. Także koło, które kilkanaście minut wcześniej spadło na teren lotniska, nie wyrządziło żadnych szkód. Niemieckie władze lotnicze wszczęły śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę utraty koła.

Pasażerowie austriackiego samolotu odlecieli ze sporym opóźnieniem do Wiednia inną maszyną. Całe zdarzenie spowodowało także, że na lądowanie w Monachium musiał czekać w powietrzu samolot z szefem niemieckiej dyplomacji, przez co Guido Westerwelle spóźnił się na umówioną w bawarskiej stolicy kolację z kanclerz Angelą Merkel.

Dowiedz się więcej na temat: samolot | Austrian Airlines | samolot pasażerski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy