Reklama

Reklama

Niemcy: Próba rozwiązania kryzysu politycznego

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier ma się w środę spotkać z szefem bawarskiej CSU Horstem Seehoferem. Planowana rozmowa z przewodniczącym SPD Martinem Schulzem została przełożona na czwartek. Steinmeier podczas rozmów "w cztery oczy" próbuje i będzie próbował przekonać polityków do wznowienia rozmów koalicyjnych.

Wczoraj prezydent Frank-Walter Steinmeier spotkał się z szefem FDP Christianem Lindnerem oraz z przedstawicielami partii Zielonych. Nie ujawniono treści rozmów, ale z licznych przecieków wiadomo, że Zieloni deklarują gotowość do rozmów, zaś FDP - odmawia.

Jeszcze dzisiaj w pałacu prezydenckim zostanie przyjęty Horst Seehofer.

"Kolejność spotkań jasno wskazuje, że Steinmeier najpierw próbuje ratować koalicję CDU, CSU, FDP i Zieloni" - tak sugeruje "Die Welt", który przypomina, że z szefem SPD Martinem Schulzem prezydent spotka się na zakończenie jutrzejszych konsultacji.

Reklama

Na razie czołowi przedstawiciele socjaldemokracji odmawiają udziału w rozmowach koalicyjnych. 

"Bild Zeitung" twierdzi, że politycy pogodzili się z perspektywą nowych wyborów i w kuluarach Bundestagu mówi się już nawet o konkretnej dacie. Przedterminowe wybory miałyby się odbyć 22 kwietnia przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy