Reklama

Reklama

Niemcy: Pieniądze dla imigrantów za dobrowolny wyjazd

Federalne ministerstwo spraw wewnętrznych zamierza płacić dodatkową premię imigrantom, którzy dobrowolnie wyjadą z Niemiec. Dotyczy to wszystkich, zaklasyfikowanych do deportacji, którym odmówiono w azylu - informuje niedzielny "Bild am Sonntag".

Obecnie w Niemczech przebywa ponad 115 tys. imigrantów bez prawa pobytu, którym odmówiono azylu. Od 2015 roku z tej grupy wyjechało tylko 19 tys. osób.  

MSW, aby zachęcić do dobrowolnego wyjazdu imigrantów z nakazem deportacji, uruchomiło program "Twój kraj. Twoja przyszłość. Teraz". Każdy imigrant, który dobrowolnie zdecyduje się na powrót, otrzyma od państwa dodatkową jednorazową premię w wysokości 1000 euro, maksimum do 3000 euro na rodzinę.

Jak twierdzi "Bild am Sonntag", pieniądze te mają być przeznaczone na zagospodarowanie w przyszłym mieszkaniu. Ponadto już na miejscu będzie otrzymywał dodatek do czynszu przez 12 miesięcy. 

Reklama

Projekt ma zacząć obowiązywać od zaraz do 28 lutego 2018 roku. 

Według wprowadzonych wcześniej przepisów każdy imigrant bez prawa do azylu, który ukończył 12 lat, wyjeżdżając do kraju pochodzenia otrzymuje od państwa 1200 euro. Każdy, kto zgodzi się na przyjęcie dodatkowej premii musi podpisać dokument, że rezygnuje z podejmowania dalszych kroków prawnych w sprawie ewentualnego zaskarżenia decyzji administracyjnej o odmowie azylu.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje