Reklama

Reklama

Niemcy: Nożownik z Frankfurtu nad Menem to Polak. Jest potwierdzenie prokuratury

Przedstawicielka prokuratury we Frankfurcie nad Menem Nadja Niesen potwierdziła w czwartek doniesienia medialne na temat tego, że 42-letni mężczyzna zatrzymany we wtorek za zaatakowanie i zranienie nożem kilku osób jest z pochodzenia Polakiem.

Dziennik "Frankfurter Rundschau" napisał w środę, że zatrzymany to Polak. Polski konsulat w Kolonii poinformował wówczas, że ta informacja nie została potwierdzona. 

Reklama

W środę prokuratura we Frankfurcie poinformowała, że sąd, zgodnie z wcześniejszym wnioskiem prokuratora, nakazał umieszczenie podejrzanego 42-latka w szpitalu psychiatrycznym.

Niesen przekazała wcześniej "Frankfurter Rundschau", że domniemany sprawca przebywał już w szpitalu psychiatrycznym od listopada ubiegłego roku do początku stycznia bieżącego roku z powodu "zaburzenia psychotycznego z objawami schizofrenii". - Powiedział sędziemu, że nie pamięta, co się stało - powiedziała. Mężczyzna miał zostać poddany badaniu na obecność narkotyków w organizmie.

42-latek został aresztowany z nożem w ręku krótko po ataku we wtorek rano. Prokuratura przekazała, że jest on oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Najprawdopodobniej nie znał czterech osób, które zaatakował na Niddastrasse w centrum miasta. - Wybrał je na chybił trafił - poinformowała Niesen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje