Reklama

Reklama

Niemcy: Kolejny płot na granicy z Polską

Ministerstwo rolnictwa w Szwerinie, położonym w niemieckiej Meklemburgii-Pomorzu Przednim, postanowiło walczyć z Afrykańskim Pomorem Świń. Północno-wschodni kraj związkowy stawia mur na polsko-niemieckiej granicy. Pierwszy odcinek płotu ochronnego został już wcześniej zbudowany wzdłuż autostrady A11 Berlin-Szczecin.

Jak informuje meklemburskie ministerstwo rolnictwa, budowa mierzącego 50 kilometrów odcinka ogrodzenia rozpocznie się 13 lipca w powiecie Greifswald. Najpierw ogrodzenie będzie budowane na obszarach należących do państwa, ale już trwają rozmowy z prywatnymi właścicielami gruntów i lasów.

Reklama

Ministerstwo rolnictwa twierdzi, że ogrodzenie na polsko-niemieckiej granicy jest budowane prewencyjnie i ma uniemożliwić ewentualne przechodzenie z Polski do Niemiec dzikich świń zarażonych ASF. 

Z informacji polskiego Głównego Lekarza Weterynarii wynika, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie stwierdzono ogniska ASF w pobliżu niemieckiej granicy.

Obecnie na polsko-niemieckiej granicy 120-kilometrowy płot postawiła Brandenburgia oraz 128-kilometrowy Saksonia. Brandenburga planuje zastąpić ogrodzenie prawdziwym murem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje