Reklama

Reklama

Niebezpieczna gra kosztowała życie dwóch osób

Neknominate - rozprzestrzeniająca się za pośrednictwem internetu zabawa - doprowadziła do śmierci dwóch Irlandczyków. Ich rodziny apelują o zachowanie zdrowego rozsądku do wszystkich, którym podobają się niebezpieczne zabawy po alkoholu.

Na czym polega neknominate? Uczestnicy zabawy upijają się na umór, po czym wykonują jakiś niebezpieczny wyczyn. Później wskazują inna osobę, która musi go powtórzyć. Tak było w przypadku 19-latka z Ulsteru, który zmarł po wskoczeniu nocą do rzeki i 22-latka, który zginął we własnym domu, usiłując wywiązać się z narzuconego mu zadania.

Na prośbę władz Republiki Irlandii na Facebooku zamknięto stronę poświęconą neknominate. Na fanpage’u wyśmiewano m.in. osoby, które nie wywiązały się ze swoich zadań.

Reklama

Rodziny ofiar niebezpiecznej gry apelują do wszystkich o umiar. Podkreślają, że sam alkohol jest niebezpieczny, a w połączeniu z lekkomyślnością bywa śmiertelny. Podobnie komentują tragedię organizacje wzywające do zachowania trzeźwości i umiarkowania w spożywaniu alkoholu.

Zdaniem rzecznika organizacji Alcohol Action Ireland, konsekwencje spożywania mocnych trunków "na wyścigi" mogą być bardzo poważne. Organizacja wezwała Irlandczyków, by nie uczestniczyli w grze.

"Chrońcie siebie i swoich bliskich" - napisała w oświadczeniu.

Bogdan FrymorgenDowiedz się więcej na temat: Irlandia | alkohol

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje