Reklama

Reklama

Nie żyje żona prezydenta Izraela

Nechama Rivlin zmarła w szpitalu po przeszczepie płuc. Choć nie zajmowala się zawodowo polityką, to w Izraelu była jedną z bardziej znanych i poważanych kobiet w życiu publicznym.

Nechama Rivlin od wielu lat cierpiała na chorobę płuc. Ostatnie cztery miesiące spędziła w szpitalu, czekając na dawcę organu. Zmarła na dzień przed 74. urodzinami, w wyniku komplikacji po operacji.

Pierwsza Dama Izraela pochodziła z rodziny ukraińskich Żydów, którzy do Izraela przyjechali po II wojnie światowej. Studiowała biologię, zoologię a także historię sztuki, której była znaną koneserką.

Pracowała na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, a na emeryturę przeszła 12 lat temu, gdy pogorszył się jej stan zdrowia. Nechama Rivlin była drugą żoną prezydenta Izraela. Para miała trójkę dzieci oraz prawnuki. W ostatnich miesiącach Pierwsza Dama poruszała się z pojemnikiem z tlenem, co ułatwiało jej oddychanie.

Mimo to, towarzyszyła prezydentowi Reuvenowi Rivlinowi w oficjalnych wizytach, zarówno w Izraelu, jak i za granicą. Media podkreślały, że nie angażowała się w polityczne spory i stroniła od życia w luksusie. Często można ją było spotkać robiącą zakupy na targu w Jerozolimie. Prezydent Izraela Reuven Rivlin w oświadczeniu po śmierci żony podziękował lekarzom za opiekę, a mieszkańcom kraju za słowa wsparcia, które napływają do jego biura.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje