Reklama

Reklama

Nie żyje znany kaznodzieja z Nigerii

W wieku 57 lat zmarł nigeryjski kaznodzieja TB Joshua, jeden z najbardziej wpływowych ewangelistów w Afryce.

"Bóg wziął Swojego sługę" - napisano na jego stronie na Facebooku.

Jak podaje BBC, kaznodzieja zmarł w sobotę wkrótce po przeprowadzeniu transmisji na żywo. Przyczyna jego śmierci nie została podana do publicznej wiadomości.

W jego nabożeństwach uczestniczyły dziesiątki tysięcy osób, a wśród jego zwolenników byli czołowi politycy z całej Afryki.

Głoszone przez niego nauki i praktyki wzbudzały jednak spore kontrowersje.

Nazywano go "Prorokiem"

YouTube zawiesił jego konto z powodu zarzutów dotyczących mowy nienawiści po tym, jak w jednym z filmów modlił się o uzdrowienie dla gejów. Również Facebooku usunął co najmniej jeden z jego postów. TB Joshua uderzył na nim kobietę i twierdził, że wyrzuca z niej demona.

Reklama

Temitope Balogun Joshua był założycielem Synagogi Kościoła Wszystkich Narodów. Był jednym z najpopularniejszych teleewangelistów w Nigerii. Dziesiątki tysięcy ludzi uczestniczyło w jego cotygodniowych nabożeństwach w największym mieście Nigerii, Lagos.

Nazywany przez swoich zwolenników "Prorokiem", prowadził chrześcijańską stację telewizyjną Emmanuel TV i często podróżował po Afryce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Ameryce Południowej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje