Reklama

Reklama

Nie żyje Charles Grodin. Aktor miał 86 lat

W wieku 86 lat zmarł Charles Grodin - przekazał "The New York Times" syn aktora. Grodin znany był z ról w takich filmach jak "Zdążyć przed północą", "King Kong" oraz serii "Beethoven". Walczył z rakiem szpiku kostnego.

Grodin zmarł we wtorek w swoim domu w Wilton w Connecticut. Do końca była przy nim jego żona - Elissa. Portal TZM informuje, że stan zdrowia aktora gwałtownie pogorszył się w ostatnich tygodniach.

Pierwsze kroki w showbizensie Grodin stawiał na Brodwayu - w 1962 r. zagrał w komedii "Tchin-Tchin". Jego przełomową rolą była ta u boku Ellen Burstyn w sztuce "Same Time, Next Year" ("Za rok o tej samej porze") w roku 1975.

Znany z "Beethovena"

W ciągu swojej ponad 50-letniej zagrał w kilkudziesięciu filmach m.in. "King Kongu" (wersji z 1976 r,), "Dziecku Rosemary" i komedii "Kid złamane serce".

Reklama

Włochy: Kolejny raz wstrzyknięto kobiecie cztery dawki szczepionki

Szczyt popularności aktora to przełom lat 80-tych i 90-tych. Wraz z Robertem De Niro zagrał w komedii kryminalnej "Zdążyć przed północą".

W 1992 r. wcielił się w głowę rodziny w popularnej serii familijnej "Beethoven" - mimo skromnego budżetu pierwsza część zarobiła blisko 150 mln dolarów.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy